O Klubie

 

Klub Motocyklowy Cruiser powstał w Szczecinie w 1999 roku. Założony został przez grupę serdecznych przyjaciół, których łączyło zamiłowanie do dwóch kółek i podróżowania.

 

W początkowym okresie tworzyliśmy po prostu zgraną paczkę kumpli, którzy na swoich motocyklach jeździli na wycieczki i zloty. Od czasu do czasu uczestniczyliśmy też w wiejskich festynach, w  parafii znajomego księdza, zapewniając miejscowym dzieciakom rzadką rozrywkę w postaci przejażdżki na ciężkim motocyklu. Z biegiem czasu do naszego grona dołączały kolejne barwne postacie, nie rzadko spotkane gdzieś na trasie w czasie weekendowej wycieczki. Rosnąca liczba załóg motocyklowych i zaliczanych wspólnie imprez wymusiły przekształcenie paczki kolesi w nieformalny jeszcze klub.

 

Spośród  dwunastu miłośników dwóch kółek dosiadających głównie ciężkich motocykli typu criuser wybraliśmy pierwszy zarząd, zaprojektowaliśmy logo, które przyszyte do pleców kamizelek wyróżniało nas wśród innych motocyklistów – tak powstał Klub Motocyklowy Cruiser Szczecin.

Nasza działalność opierała się na wspólnym nawijaniu kilometrów na koła, wzajemnym wspieraniu  się w naprawach i utrzymaniu maszyn, biernym i czynnym uczestnictwie w imprezach motocyklowych, z naciskiem na kreowanie pozytywnego wizerunku motocyklisty. Przy organizacji pierwszych Szczecińskich Zlotów Junaka wspieraliśmy organizacyjnie Klub Meduza, a od roku 2004 imprezę tą organizujemy już samodzielnie.

 

W tym samym roku  zakończyliśmy formalności związane z rejestracją stowarzyszenia Klub Motocyklowy Cruiser Szczecin  i podjęliśmy decyzję o wstąpieniu do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Dokonało się to w 2005 roku. Niestety, przy tej okazji musieliśmy rozstać się z naszymi poprzednimi barwami a kilka osób zrezygnowało z działalności klubowej. Akceptując zasady Kongresu przez rok nosiliśmy tylko „przody” by wiosną 2006 roku uzyskać prawo do pełnych barw. Ten rok był wyjątkowy również z innego powodu. Dzięki życzliwości różnych osób udało się uzyskać dostęp do „lokalu” w centrum miasta, który postanowiliśmy przerobić na „dom klubowy”. Spotykają się w nim zarówno członkowie klubu jak i nasze  lady Cruiser. Gościmy też zaprzyjaźnionych bikerów spoza klubu.

 

W miarę zdobywania nowych doświadczeń Święto Junaka nabierało z każdym rokiem rozmachu, a przez uczestników zlot ten jest zawsze chwalony za dobrą organizację, wspaniałą atmosferę i doskonałą kuchnię. W 2008 roku zorganizowaliśmy jubileuszowe X Święto Junaka w zupełnie nowym miejscu, czyli na terenie toru motocrossowego w Rosówku. Gościliśmy wtedy ponad 300 motocykli. Tor daje możliwość wypróbowania swoich maszyn, z czego korzystają niektórzy uczestnicy, udowadniając, że chopper też nadaje się na motocross. Od lat w czasie Zlotów Junaka udaje nam się przeprowadzić paradę o długości trasy ok. 20 km przez centrum Szczecina. To spore osiągnięcie, ponieważ nie zawsze władze patrzą przychylnie na tłum odzianych na czarno gości, wytwarzających spory nadmiar decybeli i blokujących na krótko ale za to bardzo skutecznie całe centrum miasta.

 

Nigdy nie odmawiamy udziału w imprezach charytatywnych, w których nasze motocykle stanowią swoista atrakcję. Jesteśmy nieodzownym elementem festynu organizowanego przez Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. Chętnie przyjeżdżamy do domów dziecka, aby przez przejażdżkę na motorze ofiarować malcom niezapomniane przeżycia. W 2009 roku aktywnie wzięliśmy udział w akcji Motoserce. Regularnie zbieramy pieniądze dla Owsiaka podczas kolejnych Finałów WOŚP. W styczniu 2009 przy temperaturze -15 stopni C wzięliśmy udział w oficjalny otwarciu XVII Finału WOŚP, który otworzył Jurek Owsiak właśnie w Szczecinie. Przyłączamy się również do akcji organizowanych przez inne grupy motocyklowe.

 

Sezon 2009 zakończyliśmy oficjalnie 24 X przyjmując w szeregi Klubu kolejne 5 osób, co sprawiło, że liczba członków przekroczyła 30.W tym roku uczestniczyliśmy w ponad 30 imprezach na terenie kraju. Kilku z nas ma za sobą wyprawy do Norwegii, Albanii, Austrii  i na Litwę.

W związku z coraz większą liczbą chętnych do wstąpienia do Klubu podjęliśmy decyzję,  o możliwości powoływania oddziałów terenowych (chapterów).

 

Sponsorzy i partnerzy świętego Junaka